O mnie

Psychoterapeuta – mgr Małgorzata Stefanow

Psychoterapeuta Wrocław

Psychoterapeuta, socjoterapeuta i pedagog. Absolwentka pedagogiki UWr.

Ukończyłam 5 letnie szkolenia z zakresu psychoterapii, socjoterapii i treningu interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym jedynym tego typu ośrodku z akredytacjami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zakończyłam także szkolenie przygotowujące do ubiegania się o certyfikat  Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Na co dzień pracuję w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu. Prowadzę tam grupy młodzieżowe – socjoterapię, terapię indywidualną dla młodzieży i dorosłych oraz terapię rodzinną.

Udzielam również pomocy w prywatnym gabinecie terapeutycznym. Przeprowadzam także indywidualne i grupowe szkolenia i treningi psychologiczne.

Prowadziłam psychoterapię młodzieży i osób dorosłych we Wrocławskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej INSIDE. Prowadziłam psychoterapię w domu dziecka we Wrocławiu.

Regularnie biorę udział w szkoleniach, konferencjach, warsztatach, sympozjach naukowych i seminariach w dziedzinie psychologii i psychoterapii. Uczestniczyłam m.in. w:

  • kursie rozpoznawania, klasyfikacji i terapii dzieci i młodzieży z ADHD,
  • warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie GENERACJE, dotyczących przeciwdziałaniu agresji i przemocy w rodzinie,
  • szkoleniu organizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje dotyczącym ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży (seksting, dowód miłości, sponsoring)
  • konferencji dotyczącej zaburzeń osobowości borderline i zaburzeń osobowości narcystycznej,
  • konferencji dotyczącej mediacji

Regularnie korzystam z superwizji. Utrzymuję stały kontakt z certyfikowanymi superwizorami zarówno Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej jak i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuję z lekarzem psychiatrą.

W swojej praktyce kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno Zawodowego Psychoterapeuty.